TJ Bystřice

1. kolo, Ne 03.11 14:00

TJ Bystřice

Rekapitulujeme uplynulou sezonu

Sezona 2023/2024 skončila před necelým měsícem, přesto již pomalu startují přípravy na nový ročník. My se však ještě ohlédneme za úspěšnou sezonou.

Sezonu 23/24 muži zakončili na krásném třetí příčce s celkovým ziskem padesáti bodů. O pouhé čtyři body  nám tak utekla postupová druhá příčka, ze které se Raškovice dostaly do Krajského Přeboru. Suverénním vítězem soutěže se stal tým Starého Města, který v sezoně jen jednou remizoval a jednou prohrál. Náš tým s ním připsal dvě těsné prohry 0:1.

Celkově v sezoně muži z 26 kol dokázali 15x zvítězit, 5x odešli se soupeřem smírně a šestkrát se před soupeřem museli sklonit. Bylo to v obou duelech se Starým Městem, v obou venkovních derby (Jablunkov 0:1, Smilovice 1:2). Prohráli jsme také v úvodním jarním kole v Tiché (0:1) a v posledním venkovním zápase v Horní Suché (4:1).

Na domácí hřišti jsme také obsadili třetí příčku. Lepší bylo pouze Staré Město s jednou prohrou a ziskem 36 bodů z třinácti zápasů. Druhé byly Smilovice, které doma jednou remizovaly a jednou prohrály. (celkem 34b.). Náš tým na třetí příčce doma zapsal 32 bodů, prohrál pouze se Starým Městem a připsal i dvě remízy 0:0 s Dobraticemi a Albrechticemi. Obě domácí derby jsme vyhráli, na podzim se Smilovicemi 5:0, na jaře i přes brzkou červenou kartu s Jablunkovem 2:0.

Muži dlouho drželi nejlepší obranu soutěže. Na podzim jsme inkasovali pouhých pět branek. Nicméně v posledních dvou kolech jsme jich inkasovali hned sedm a skončili jsme tak druzí, když jsme inkasovali 23x. Méně branek dostalo už jen Staré Město (17)m žádný jiný tým v soutěži se nedostal pod čtyřicet inkasovaných branek.

Naše ofenziva sice nebyla nejhorší, možná bychom si však představovali ještě lepší čísla. 8 branek v závěrečném duelu s Kozlovicemi nás posunul na 61 vstřelených gólů. To znamená pátý nejlepší útok po Starém Městě (96), Raškovicích (73), Kopřivnici (66) a Kozlovicích (63).

Statistiky jednotlivců

Nejvytěžovanějším hráčem byl brankář Jakub Galusik, který nevynechal v soutěži ani minutu a celkově tak odehrál 2401 minut a jako jediný tak zasáhl do všech 26 utkání. Přes magickou dvoutisícovku se dostali ještě David Kantor (2265 minut, 25 utkání), Lukáš Baron (2175 minut a 24 utkání), Filip Buryan (20488 minut a 23 utkání) a David Zoubek (2024 minut a 22 utkání). Do všech zápasů už zasáhl jen NIkolas Stroka.

Nejlepším střelcem týmu se stal záložník David Kantor, který rozvlnil síť soupeřů 10x. Devět branek vstřelil Lukáš Baron, osm Nikolas Stroka a sedm Filip Buryan. Ve statistice gólů+asistencí vévodí Lukáš Baron s šestnácti body (9+7) a také Filip Buryan se stejným počtem (7+9). Přes deset G+A se dostali také David Kantor (10+2) a Nikolas Stroka (8+4). Za zmínku určitě stojí také přínos kapitána dorostenců Samuela Ciencialy. Ten začal nastupovat za A tým až na jaře, přesto si dokázal připsal velmi dobrých šest kanadských bodů (1+5).

Brankář Jakub Galusik téměř v polovině utkání udržel čisté konto (celkem 12x) a držel si skvělý průměr 0,86 inkasované branky na jeden zápas.

Tři hráči viděli v sezoně červenou kartu. David Zoubek s Jakubem Ruszem v domácím derby s Jablunkovem, David Králíček si ji vychutnal ještě v podzimní části sezony.

Nejtrestanějším hráčem sezony pak byl Lukáš Baron, kterému se žlutilo před očima hned 9x ! Druhý byl jeho kolega ze středu hřiště David Kantor (5x), 4 karty viděl Filip Buryan a také Nikolas Stroka.

Dorost bohužel Krajskou soutěž opouští

Dorostencům se bohužel sezona v Krajské soutěži nepovedla a z předposlední pozice nakonec míří do Okresního Přeboru. Katastrofální byl především podzim, kdy se povedlo získat pouhé tři body za výhru 3:1 v Jablunkově. Na jaře už se kluci zvedli a získali čtrtnáct bodů, celkově tedy 17, nazáchranu to však nestačilo. Z obou soutěží však nakonec padalo celkem šest celků, tedy 3 z každé a na záchranu by naši hráči potřebovali získat o jedenáct bodů více. Spolu s dorostenci padají do Okresu také týmy Jablunkova a Fryčovic. Do vyšší soutěže postupuje suverénní vítěz soutěže z Frýdlantu a také tým Brušperku, který nakonec postupuje ze šesté příčky.

Bohužel ofenzivní síla dorosteneckéo týmu stála především na dvou hráčích. Timotej Cieslar vstřelil ve 22 zápasech dvanáct branek, Samuel Cienciala jich přidal 11 ve 27 vystoupeních. Oba hráče v nové sezoně již uvidíme v A týmu. Poté následovali již jen Matyáš Szlaur a Bohdan Shynkaruk se čtyřmi zásahy.

V sezoně viděli dorostenci dvě červené karty, konkrétně Matyáš Szlaur a Adam Mrozek. Pět žlutých karet viděl opět Adam Mrozek a také Timotej Cieslar.

Žáci skončili v polovině tabulky

Naši žáci v minulé sezoně hráli Okresní přebor a po podzimní části se vedli výborně, když přezimovali na druhé příčce. Jaro již bohužel tak úspěšné nebylo a tým se ve vyrovnané tabulce propadl na konečnou pátou příčku. Nicméně pozitivní je zapojení některých hráčů již do dorosteneckého týmu. Soutěž ovládl tým Vendryně, který si v celé sezoně připsal jen dvě porážky, z toho jednu na našem hřišti.

Nejlepším střelcem týmu byl jasně Patrik Jakubik, který si ve dvanácti utkáních připsal hned 19! přesných zásahů a stal se tak druhým nejlepším střelcem soutěže. Více měl pouze Alexandr Bažant z Mostů (23), který však odehrál o čtyři utkání více. Sekundoval mu zdárně Jakub Szmek, který se v patnácti zápasech prosadil třináctkrát a v tabulce střelců mu patřilo dělené třetí místo spolu s Vojtěchem Mruzkem z Hrádku.